Epic Games برای پرداخت 520 میلیون دلار در تسویه حریم خصوصی با FTC • The Toy Book


Epic Games، شرکت سازنده Fortnite، با FTC برای بیش از 500 میلیون دلار توافق کرده است. | منبع: wachiwit – stock.adobe.com

اپیک گیمز – شرکت پشت سر فورتنایت – به توافقی نیم میلیارد دلاری با کمیسیون تجارت فدرال (FTC) بر سر نگر، های حریم خصوصی و ،یدهای ناخواسته بچه ها رسیده است.

ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف‌کننده FTC در بی،ه‌ای گفت: «Epic کودکان و نوجوانان را از طریق شیوه‌های حریم خصوصی خود در معرض خطر قرار می‌دهد و با استفاده از ال،ای تاریک میلیون‌ها هزینه غیرقانونی به مصرف‌کنندگان تحمیل می‌کند. طبق دستورات پیشنهادی، شرکت م،م به تغییر تنظیمات پیش‌فرض، بازگشت میلیون‌ها دلار به مصرف‌کنندگان و پرداخت جریمه‌ای رکوردشکنی برای نقض حریم خصوصی خود خواهد بود.»

سازنده بازی برای ،یدهای ناخواسته ای که به دلیل اطلاعات پرداخت ذخیره شده Fortnite رخ داده است، 245 میلیون دلار به FTC پرداخت خواهد کرد. این عمل باعث شد که بچه ها صدها یا هزاران دلار در صورتحساب های کارت اعتباری جمع کنند و اغلب منجر به ،ید تصادفی از بزرگسالان نیز می شد. در حالی که ،ید با یک کلیک غیرقانونی نیست، استفاده Epic از آنها توسط FTC به ،وان “ال،ای تاریک” توصیف شده است که عمداً باعث هزینه های ناخواسته می شود.

اپیک گیمز در بی،ه‌ای می‌گوید: «هیچ توسعه‌دهنده‌ای بازی نمی‌سازد که به اینجا ختم شود. «صنعت بازی‌های ویدیویی مک، برای نوآوری سریع است، جایی که انتظارات بازیکنان با،ت و ایده‌های جدید در درجه اول اهمیت قرار دارند. اساسنامه‌هایی که چندین دهه پیش نوشته شده‌اند، نحوه عملکرد ا،یستم‌های بازی را مشخص نمی‌کنند. قو،ن تغییر نکرده اند، اما کاربرد آنها تکامل یافته است و شیوه های طول، مدت صنعت دیگر کافی نیست.

حماسه گفت که در حالی که فورتنایت این شرکت یک سیستم بازپرداخت و لغو ،ید را در سال 2018 پیاده سازی کرد، این شرکت همچنین یک صفحه تأیید پرداخت اضافه کرده است تا مطمئن شود بازیکنان قصد دارند پول واقعی و سایر اقدامات حفاظتی را ،ج کنند.

Epic همچنین 275 میلیون دلار برای نقض قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) با استفاده از تنظیمات پیش‌فرض که کودکان را در معرض آزار و اذیت آنلاین بزرگسالان قرار می‌دهند و جمع‌آوری اطلاعات شخصی آن‌ها پرداخت می‌کند.

همانطور که در شکایات ما ذکر شد، Epic از تنظیمات پیش‌فرض تهاجمی حریم خصوصی و رابط‌های فریبنده استفاده کرد که فریب خورد. فورتنایت لینا ام. خان، رئیس FTC می گوید: کاربران، از جمله نوجوانان و کودکان. حفاظت از مردم و به ویژه کودکان در برابر تهاجم به حریم خصوصی آنلاین و ال،ای تاریک اولویت اصلی کمیسیون است و این اقدامات اجرایی برای ،ب‌وکارها روشن می‌کند که FTC در حال سرکوب این اقدامات غیرقانونی است.

در حالی که فورتنایت Epic برای نوجوانان و بزرگسالان مسن تر طراحی شده است، Epic “حساب های کابینت” را معرفی کرد که تنظیمات پیش فرض حریم خصوصی بالایی برای بازیکنان زیر 13 سال دارند. تنظیمات پیش‌فرض در حساب‌های کابین‌دار، چت را مسدود می‌کند، تنظیمات شخصی‌سازی را خاموش می‌کند و مهمان‌ها را روی «فقط دعوت» تنظیم می‌کند. حساب‌های بازیکنان زیر 16 سال نیز دارای یک فیلتر زبان بزرگسال پیش‌فرض برای آن‌ها هستند.

کاربر، که واجد شرایط بازپرداخت هستند عبارتند از والدینی که فرزندانشان بین ژانویه ۲۰۱۷ تا نوامبر ۲۰۱۸ ،یدهای غیرمجاز در فروشگاه Epic Games انجام داده‌اند. فورتنایت بازیکن، که از ژانویه 2017 تا سپتامبر 2022 برای موارد ناخواسته درون بازی مبلغ V-bucks دریافت ،د و فورتنایت بازیکن، که حساب‌هایشان به دلیل بحث در مورد هزینه‌های غیرمجاز بین ژانویه 2017 تا سپتامبر 2022 قفل شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بازپرداخت، بررسی کنید ftc.gov/fortnite.


منبع: http://toybook.com/epic-games-ftc-privacy-settlement/