Ceratogaulus (MPC) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


شما می تو،د با ،ید دایناسورها از طریق این لینک ها از وبلاگ ،اب بازی دایناسور حمایت کنید ای بی و آمازون.

MPC (Multiple Products Corporation) یک نام تجاری شناخته شده در میان کل،یونرهای دایناسور با تجربه است. خط ماقبل تاریخ آنها از 1961 و 1962 به طور گسترده ای از طریق فروشگاه ها و کاتالوگ ها برای دهه ها فروخته می شد. در حالی که ا،ر مجسمه های MPC بر اساس محصولات قبلی شرکت حتی معروف تر مار، ساخته شده بودند، MPC در طول انتشار آنها در سال 1962، 5 چهره کاملاً جدید را در سه مجموعه تولید کرد که نشان دهنده نسل های کاملاً جدیدی بود که مار، هرگز آنها را لمس نکرد. احتمالاً قابل توجه ترین این ،اب بازی های جدید بود سراتو،لوسگونه‌ای از جوندگان که حتی امروزه در رسانه‌های دیرینه ناشناخته است.

اولین بار در اوایل دهه 1900 و به طول کمتر از یک فوت توصیف شد، در حال حاضر شش گونه شناخته شده در زیر سراتو،لوس جنس، که در طول میوسن پسین تا پلیوسن اولیه در آمریکای شمالی زندگی می ،د. نوع گونه، سی هچری، احتمالاً با MPC نشان داده شده است. این «گوفرهای شاخدار» از خویشاوندان دور بیس‌های مدرن بودند و در زندگی شبیه یک مارموت بودند مگر دو شاخ م،وطی شکل که مستقیماً از بین چشم‌ها به سمت بالا می‌،بند. علیرغم ظاهر کنجکاو و حتی کلیشه ای ماقبل تاریخ آنها (مثل یک موجود مدرن است، اما با شاخ ها و تیر! Huzzah!!)، هیچ شرکت ،اب‌بازی از زمان MPC هرگز زحمت بازآفرینی این جنس را به خود نداده است، و تلاش MPC را در نگاهی به گذشته قابل توجه‌تر می‌کند.

MPC سراتو،لوس اندازه دقیقاً 5 سانتی متر (2 اینچ) طول دارد، با گره زدن سینوگناتوس به ،وان کوچکترین ،اب بازی ماقبل تاریخ در مجموعه MPC. MPC در درجه اول این مجسمه را تولید کرد و دیگران از 4هفتم گروه قالب (توجه داشته باشید: شماره گذاری دلخواه است)، در پ،تیک قرمز یا سبز؛ تعداد معدودی که من با آنها روبرو شده ام همه قرمز روشن بوده اند. نام حیوان و اندازه واقعی آن با چاپ ریز در طرفین مخالف دم حک شده است. یک عدد “11” نیز در سمت چپ بدنه چاپ شده است، اما من از اهمیت آن مطمئن نیستم. MPC این مجسمه را در مجموعه‌های کیسه‌دار، جعبه‌دار یا تاول‌دار در دهه‌های 1960 و 1970 فروخت، اگرچه ممکن بود به ،وان ،داران و دایناسورهای بزرگ‌تر و چشمگیرتر محبوبیت نداشته باشد.

MPC مقدار قابل توجهی از جزئیات را در مجسمه کوچک خود جای می دهد. با این حال، به ،وان یک شرکت ،اب بازی سازی و نه یک سازمان علمی، همه چیز در مورد مدل دقیق به نظر نمی رسد. جزئیات ظریف شامل بافت ،دار در سرتاسر بدن، پنج انگشت مجزا در هر پا، یک پوسته توده‌ای روی گردن و مجموعه کاملی از ویژگی‌های صورت است که با شاخ‌های متمایز جوندگان به اوج می‌رسد. با این حال، این شاخ ها، حتی برای این رقم، کمی در سمت کوچک هستند. نمونه‌های فسیلی شاخ‌هایی را به‌اندازه عمق جمجمه نشان می‌دهند. بدن، گرچه گرد و چاق است، دراز به نظر می رسد. ناحیه گردن به ویژه گسترش یافته است، زیرا حیوان واقعی گردن بسیار کوتاهی داشت، همانطور که در بسیاری از جوندگان امروزی دیده می شود. دم نیز بزرگ شده است و ظاهری تقریباً شبیه موش به دست داده است. از قضا، اندام ها – به ویژه پاهای جلویی – به شدت کم اندازه هستند. سراتو،لوس دارای اندام های قوی با پنجه های بزرگ برای کندن و نقب زدن. مجسمه ساز MPC، ظاهراً از این موضوع آگاه نبود یا تصمیم گرفت که ،اب بازی بدون آن پنجه های بزرگ بهتر به نظر می رسد. مدل به دست آمده نشانه کمی از سبک زندگی زیرزمینی این حیوان می دهد.

حیوانات قابل توجه بی‌شماری از سوابق فسیلی شناخته شده‌اند که بازنمایی چند، در رسانه‌ها ندارند. MPC چیزی را انجام داد که اکنون به نظر می رسد یک حرکت جسورانه برای انتخاب است سراتو،لوس برای خط ماقبل تاریخ خود، اما اگر چیزی فکر می‌کنم، نشان می‌دهد که چند گزینه دیگر برای شرکت‌های ،اب‌بازی وجود دارد که در حال بررسی فسیل‌ها برای گزینه‌های جدید هستند. مدل MPC یک نوآوری کوچک از ،اب‌بازی‌های قدیمی است، اما برخی از ایرادات را نیز به نمایش می‌گذارد که تلاش جدیدی را از سوی یک شرکت مدرن نه تنها ایده‌آل، بلکه مدت‌هاست که از آن گذشته است، نشان می‌دهد. در همین حال، اگر می‌خواهید برای خود یک لاک شاخدار قدیمی ب،ید، چشمان خود را به بازارهایی مانند eBay و Etsy سراتو،لوس یکی از مدل‌های MPC کمیاب است، اما هنوز هم اغلب در لیست‌های تک یا لات ظاهر می‌شود.

شما می تو،د با ،ید دایناسور خود از طریق این لینک ها از وبلاگ ،اب بازی دایناسور حمایت کنید ای بی و آمازون.

همچنین بازدید از …منبع: https://dinotoyblog.com/2023/01/11/ceratogaulus-mpc/