Tyrannosaurus (Sell Rite Giftware (SRG)) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


امروزه دایناسورها به یک ،صر ثابت در فرهنگ پاپ ما تبدیل شده‌اند، از ،اب‌بازی‌ها گرفته تا فیلم‌های پرفروش چند میلیونی، به نظر می‌رسد دایناسورها همه جا هستند. اما زم، بود که دایناسورها و سایر حیوانات ماقبل تاریخ به دیوارهای استریل موزه ها محدود می شدند، یک کنجکاوی علمی که خارج از جریان اصلی بود. با انتخاب‌های حیرت‌انگیز و غالباً طاقت‌فرسا ،اب‌بازی‌ها و مدل‌هایی که اکنون داریم، تصور زم، که ،اب‌بازی‌های دایناسورها و دیگر حیوانات ماقبل تاریخ بسیار نادر یا تقریباً وجود نداشتند، دشوار است.

ظهور چهره های مار، در دهه 1960 همه اینها را تغییر داد و راه را برای ظهور آهسته اما پیوسته مدل های ،اب بازی حیوانات ماقبل تاریخ هموار کرد. برندهای اولیه مانند Starlux، Nabisco و حتی Invicta مشهور از کارهای پیشگامانه شرکت مار، بهره مند شدند. و انتخاب‌های بی‌نظیر برند امروزی، از سافاری گرفته تا PNSO، همچنان همان مسیر فرسوده‌ای را طی می‌کنند که توسط مدل‌های اولیه مار، هموار شده بود.

اما با سفر به گذشته به دهه 1940، واقعاً چیزی نزدیک به این ،اب‌بازی‌ها وجود نداشت که در دسترس توده‌ها باشد. بچه‌ها در هر سنی اغلب فقط صفحات مجلات را ورق می‌زدند تا ع،‌های سیاه و سفید دایناسورها و دیگر حیوانات منقرض شده را از مکان‌های دور ورق بزنند. در دهه‌های 1940 و 50 نزدیک‌ترین مدل‌های ،اب‌بازی دایناسورها، مجموعه‌ای عجیب از مجسمه‌های ف،ی/برنزی بود که توسط یک شرکت نیویورکر معروف به Sell Rite Giftware یا SRG، که بیشتر به‌،وان تولیدکننده ظروف هدیه شناخته می‌شود، منتشر شد. این مدل‌های ف،ی برنزی بیشتر در فروشگاه‌های هدیه موزه فروخته می‌شد، اما نه منحصراً.

با یک جفت غیر دایناسور از سریال.

در مجموع 13 حیوان مختلف وجود داشت که از دایناسورها، پتروسورها، ،داران و ماهی ها متغیر بودند. به استثنای ماهی تنها، هر یک از مدل ها در دو اندازه کوچک و بزرگ عرضه شد. این دو اندازه، اگرچه بسیار شبیه به هم هستند، اما از آنجایی که به طور جداگانه مجسمه سازی شده اند، تفاوت جزئی دارند. حیوانات ،یبی از شناخته شده و همچنین مبهم بودند. از آنهایی که معروف وجود دارد Triceratops، Stegosaurus، Pteranodon، و در آن زمان هادروسار، و البته تیرانوزاروس. دو ،نده دریایی به گروه می پیوندند، الف Pleasiosaur، و موساسورو به دنبال آن یک جفت غارنشین (مرد و ماده) و یک ماموت. به دنبال آن یک دیمترودونو غافلگیر کننده ترین آنها ماهی های غول پیکر است دار،تئوس (با ،وان دینیچتیس).

یک مدل کوچولوی جذاب که از شخصیت های زیادی بیرون می زند!

امروز ما به معروف ترین آنها نگاه خواهیم کرد، تیرانوزاروس ر،. برای هر شرکتی، چه در گذشته و چه در حال حاضر، اجباری است که مدلی از این دایناسور نمادین را عرضه کند و این نان و کره ای باقی می ماند که حتی در دنیای پیشرفته امروزی به تجارت کمک می کند. این محبوبیت باعث شده است تیرانوزاروس ثابتی دائمی در فرهنگ و صنعت پاپ ما و تجسم‌های متعدد را تضمین می‌کند تا جایی که بازار را به شکلی بی‌سابقه اشباع می‌کند، با نشانه‌های بسیار کمی از خستگی از مناطقی که طرفداران و کل،یونرهای مشتاق آن در سراسر جهان هستند. به اختصار، تیرانوزاروس ر، یک پدیده واقعی و کاملاً تثبیت شده خود به ،وان یک پدیده جه، است!

یک کپسول زم، که به خوبی نحوه ترسیم دایناسورها را در آن زمان به تصویر می کشد.

SRG ها تیرانوزاروس نشان‌دهنده زم، است که مدل‌های حیوانات ماقبل تاریخ کمیاب بودند و داشتن یک امتیاز واقعی برای ،، که به اندازه کافی خوش‌شانس بودند، بودند. این نشان می دهد که چگونه حیوان در آن زمان به تصویر کشیده شده است و آنچه را که در آن زمان شناخته شده بود منع، می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، وقتی صحبت از دقت به میان می آید، نمی تو،م آن را زیر لنزهای امروزی نگه داریم. در عوض، من می‌خواهم بیشتر بر روی آنچه که این شخصیت (و سایر افراد موجود در مجموعه) را از نظر ارزش‌های تاریخی مهم می‌سازد، تمرکز کنم.

ارتفاع 3 اینچ و طول 5 اینچ، این نسخه کوچکتر از مجموعه کوچک است. به همان اندازه که کوچک است به دلیل متریال به کار رفته وزن زیادی دارد. در تحقیق در مورد تاریخچه این نام تجاری، من به اطلاعات واقعی واضحی مبنی بر اینکه واقعاً ف، مورد استفاده قرار گرفته است، نرسیدم. معمولا شنیده می شود که این مدل از برنز ساخته شده است. این درست است و شما می تو،د آن را با رنگ و همچنین پتینه سبز زیبا (واکنش شیمیایی مس در برنز) که اغلب می بینیم و با برنز مرتبط است، درک کنید.

می تو،د آرم SRG و همچنین مقداری تراشه رنگ را ببینید که یک ف، نقره ای را در زیر سبز (برنز) نشان می دهد..

اطلاعات رایج دیگری درباره این ماده می گوید که از ف، سرب ساخته شده است. حقیقت به نظر من هر دو است. این را به این دلیل می گویم که مدل من مقداری از دست رفته یا ،اش هایی روی آن دارد که یک ف، نقره ای زیر برنز را نشان می دهد. به خوبی ممکن است از یک ف، سرب استفاده شود (بسیار ارزانتر) سپس یک پوشش نازک برنز روی آن اعمال شود تا ظاهر متمایزی را به آن بدهد که ما با این مدل ها مرتبط هستیم. پوشش نازک همچنین به توضیح اینکه چرا تراشه‌های گم شده و ف، نقره در زیر بسیاری از این مدل‌ها پس از چندین دهه وجود دیده می‌شود، کمک می‌کند. اگر ،ی از شما خوانندگان می داند، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید.

در فرهنگ وسواس با دقت فوق العاده امروزی مایه خنده خواهد بود.

شاید رایج ترین و طبیعی ترین واکنش با دیدن این مدل برای اولین بار این باشد که بخندید و ببینید چقدر مس،ه و پر از شخصیت است. انگار که به رنگ سفید مروا، خودنمایی می کند، دهان کمی باز است که شبیه پوزخند دند، است! می بینید که چگونه دندان ها در داخل دهان حجاری شده اند و به طرز شگفت آوری شکل و تیزی خوبی از خود نشان می دهند. کل طرح دهان، از جمله برخی از خطوط، به تأکید بر ظاهری شبیه لبخند کمک می کند که خنده دار است. سر باریک است و سوراخ های بینی در نوک پوزه قرار می گیرد.

با چند ر، ف،ی تصادفی در مجموعه من.

در بالای سر، چشم‌های برآمده از دو طرف بیشتر شبیه قورباغه است تا یک جانور ترسناک! اگرچه به شیوه ای بسیار شیک و با حداقل جزئیات ساخته شده است، اما می تو،د تلاش برای ایجاد بافتی مانند چین های پوستی روی گونه و پشت گردن را مشاهده کنید. چشم ها یک فرورفتگی با یک دایره برجسته کوچکتر در وسط است. به طور کلی، کل سر به خوبی با تصویر رایج تیرانوزاروس در آن زمان مطابقت دارد.

برای زمان خود، این مدل جزئیات جالبی دارد.

با حرکت به سمت پایین بدن، بلافاصله متوجه می شوید که دست ها بزرگ هستند و … سه انگشت دارد! بدیهی است که این درست نیست همانطور که همه ما می د،م، اضافه ، یک رقم سوم احتمالاً برای اینکه “عادی” تر به نظر برسد انجام شده است و از نظر بصری جذاب تر بود و می تو،د دلیل آن را ببینید. بازوها را باز و پهن نگه می‌دارند، به‌گونه‌ای که گویی مدل می‌خواهد شما را یک ،س بزرگ در آغوش بگیرد یا دعوتی برای دادن آن داشته باشد. این ژست بازوها و دست‌ها، و همچنین حالت صورت ،یب شده تا این حالت را به رساترین و دوست‌داشتنی‌ترین چهره تبدیل کند، هیچ یک از چهره‌های دیگر مجموعه به اندازه شخصیت و شخصیت خود را نشان نمی‌دهند.

آماده برای در آغوش گرفتن رایگان!

بقیه بدن تقریباً از شکل تروپود معمولی شما پیروی می کند. همانطور که انتظار دارید، البته پاها بزرگ هستند، اما نحوه قرارگیری کل پاها، به قدری دور از هم در کنار بدن است که به نظر من بسیار سرگرم کننده بود… شما به راحتی می تو،د هر جوک یا حتی یک میم را که می خواهید وارد کنید، هاها ! و صادقانه بگویم که پاها بیشتر شبیه پاها به نظر می‌رسند که حالت «چمباتمه زدن» را خنده‌دارتر می‌کند.

چگونه می تو،د به این پسر دوست داشتنی دل نبندید؟

دم به سمت پایین خم می شود و حالت سه پایه ای را می سازد که دم در حال کشش معمولی از شکل های تروپود است… که البته منع، کننده نحوه نمایش دایناسورها در آن زمان است: دم دست و پا چلفتی مارمولک هایی که بیش از حد رشد کرده اند. روی بدن خواهید دید که هنرمند تلاش کرده است به همین سادگی عضله را تعریف کنید. اینها را می تو،د روی پاها و ناحیه گردن/گلو ببینید. و روی بدن مقداری فلس می بینید که ،مت پشتی را پوشانده است که نسبتاً زیبا هستند و حتی در اندازه ها و شکل های مختلف هستند!

به پولک های پشتی توجه کنید.

این فیگور تیرانوزاروس SGR به قدری پر از شخصیت است که نمی تو،د واقعاً به دنبال جذابیت دوست داشتنی آن نشوید. به طور جدی، من را به یاد جوجه اردک‌هایی می‌اندازد که با بال‌های کوتاه و کوتاه‌شان به دنبال شما می‌آیند. این ویژگی های دوست داشتنی است که این چهره را بسیار خاص و متفاوت از بقیه مجموعه SRG می کند.

دو ر، که دهه ها از هم جدا شده اند. ع، اجباری با ویلسون نشان می دهد که چقدر جلو آمده ایم.

با توجه به قدمت این چهره ها و ارزش و اهمیت تاریخی، یادآوری خوب و متواضعانه ای است که ما واقعاً تا چه حد در درک خود از دایناسورها، بلکه در مورد نحوه ترسیم آنها در فرهنگ عامه ما واقعاً پیشرفت کرده ایم. و به ،وان یک کل،یونر، این چهره ها را شایسته به دست آوردن و اختصاص فضا می دانم (این پسر کوچک روی میز کنار تخت من می نشیند). این ارقام مدت‌هاست که تولید نمی‌شوند، بنابراین قیمت‌ها امروزه بسیار بالا و متغیر است. اگر خوش شانس باشید، ممکن است با آنها در مغازه های عتیقه فروشی یا منبع رایج تر نشانگر آنلاین مواجه شوید ای بی.

آندریا با دوست جدید ویلسون سرگرم نمی شود!

همانطور که نوشتن این بررسی را تمام می کردم، نگاهی به این شکل کوچک عجیب و غریب انداختم که به نظر می رسد التماس می کند که آن را انتخاب کنید. با گرفتن آن در دستانم و نگاه ، به آن، نمی‌توانستم فکر کنم که سفر قبلی قبل از رسیدن به خانه چگونه بود. چه بسیار صاحبان قبل از من باید آمده باشند و رفته باشند، صاحب، که همین شخصیتی را که من اکنون در دستانم نگه داشته ام، مدت ها قبل از تولدم نگه داشته، تحسین می کنند، ارزشمند می دانند و حتی دوست داشته اند. چه سفری باید بوده باشد. و همچنین نمی‌توانستم از خود بپرسم که وقتی مدت‌هاست که رفته‌ام، متعلق به کیست، زیرا مطمئناً چندین دهه زنده مانده است، مدت‌ها قبل از وجود من از مالکی به مالک دیگر منتقل شده است، شکی نیست که سفرش به خوبی ادامه خواهد داشت. فراتر از ماندن آن با من تا چه زم، ممکن است طول، باشد.

در پایان، چهره هایی مانند این پسر کوچک، اغلب به دلیل سنشان کنار گذاشته می شوند. انجام این کار باعث از دست دادن بخش مهمی از تاریخ خواهد شد، نه فقط سرگرمی ما، بلکه نحوه ترسیم و تکامل این حیوانات ماقبل تاریخ در طول دهه ها. مانند بسیاری از مدل‌های به اصطلاح «وینتیج»، این و سایر مدل‌های مشابه آن از زمان بسیار دور، کپسول‌های زم، هستند که آنچه را که در آن زمان معمول بود جاودانه ،د. بنابراین به‌جای قرار دادن سخت‌گیرانه مدل‌هایی مانند این کوچولو در زیر میکروسکوپ خشن امروزی و مس،ه ، آن‌ها، لذت بردن از آن‌ها برای همان چیزی که هستند بسیار لذت بخش است: یادگارهایی از زمان ساده‌تر و کم‌پیچیده‌تر. با آن، ما به بررسی خود پایان می دهیم. امیدوارم از خواندن آن لذت برده باشید و سپاسگزارم. تا بعدی سالم و سلامت باشید. به سلامتی!


منبع: https://dinotoyblog.com/tyrannosaurus-sell-rite-giftware-srg/