Suchomimus (مدل های حیوانات پیش از تاریخ توسط PNSO) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


دهه‌های 1990 و 2000 برای دیرینه‌شناسی در نیمکره ج،ی یک موهبت بود. اکتشافات جدید از آمریکای ج،ی، چین و آفریقا در حال تکان دادن قدیم کره بود و آگاهی و درک دایناسورها، نسل های قدیمی و جدید را تقویت کرد. یکی از اکتشافات جدید قابل توجه این بود Suc،mimus Tenerensis (تقلید تمساح از صحرای تنره)، تروپود بزرگ کرتاسه که از سازند ا،هاز در نیجر، آفریقا کشف شده است. رسما توسط پل سرنو و تیمش در سال 1998 توصیف شد. سوکومیموس کمک کرد تا تروپودهای معمایی و عجیبی مانند اسپینوزاروس و باریونی، به تک کلاد Spinosauridae. به ،وان کامل ترین نماینده اسپینوسورها تا به امروز، سوکومیموس همچنین به دانشمندان بینش بیشتری در مورد ظاهر احتمالی داد اسپینوزاروس خود، درست به موقع برای این غول پشتیبان بادبان برای نامزدی پارک ژوراسیک III به ،وان شخصیت منفی فیلم سوکومیموس خود به طور خلاصه در فیلم (در کنار باریونی،) در حالی که قهرمانان داستان سعی می کنند دشمن جدید خود را طبقه بندی کنند.

علیرغم اهمیت دیرینه شناختی آن، سوکومیموس کاملاً به ستاره دایناسورهای درجه A نرسیده است. اما هنوز هم اغلب در رسانه های دایناسورها ظاهر می شود و چندین ،اب بازی به نام خود دارد. با این حال، با آ،ین شکل از یادداشت خاص (حداقل، آ،ین شکل متصل به دنیای ژوراسیک فرنچایز) که تقریباً یک دهه پیش در حال حاضر منتشر شده است، یک چهره جریان اصلی به روزتر در میان محافل کل،یونر خاصی تقاضای زیادی داشت. خوشبختانه، به ،وان یک سورپرایز پایان سال، شرکت پرکار چینی PNSO پا به عرصه گذاشت و تقلید تمساح نیجریه ای را به ،وان جدیدترین عضو خط مدل های حیوانات ماقبل تاریخ معرفی کرد و سال 2022 را به پایان رساند و راه را برای ورود به سال جدید هموار کرد. طرفداران دایناسورها

تابو سوکومیموس 67 استهفتم حیوان ماقبل تاریخ در مقیاس بزرگ که توسط PNSO منتشر شد (هم از نظر عددی و هم از نظر زم، – PNSO اغلب ارقام خود را خارج از ترتیب عددی منتشر می کند، اما Thabo هم بالاترین شماره و هم جدیدترین نسخه در این خط است). مانند همه نسخه‌های PNSO، این مدل به طور ایمن در یک جعبه سفید تزئین شده با ع،‌های واضح و متن محصول اطلاعاتی معمولی بسته‌بندی شده است، همراه با یک کتابچه و پوستر برای آموزش و مرجع. یک پایه پ،تیکی کوچک و شفاف نیز در داخل بسته بندی شده است، همانطور که برای مدل های تروپود PNSO استاندارد است، به ،وان یک اقدام احتیاطی در صورت نیاز مدل به پشتیب، اضافی. خوشبختانه، مدل من تا به حال به خودی خود تعادل بسیار خوبی دارد. فک مفصل بندی شده است – دوباره استاندارد تروپودهای PNSO – و عملکرد بسیار خوبی دارد. اگرچه دندان ها به اندازه کافی کوچک هستند که احتیاط ملایم لازم است، به طوری که هنگام دست زدن به فک به طور تصادفی چیزی خم یا نشکند.

با اندازه 29 سانتی متر (11.5 اینچ) طول از بینی تا دم (بدون در نظر گرفتن انحنای ستون فقرات)، سوکومیموس بسته به برآورد اندازه واقعی انتخابی (9.5-11 متر) مدل در محدوده مقیاس 1:32-1:38 متن، است. من برخی از اندازه گیری های خشن اضافی را از جمجمه و اندام عقبی به طور خاص انجام دادم، و نسبت آنها نیز با این محدوده مقیاس مطابقت دارد و نزدیک به 1:34 یا 1:35 است. توجه زیادی به جزئیات به وضوح به این مدل اعمال شده است و به دقت منع، شده است بازسازی های ،تی فعلی از حیوان بارزترین مشخصه جمجمه است که در پرتره به طرز تکان دهنده ای باریک به نظر می رسد اما به دقت نشان می دهد که مواد شناخته شده جمجمه چقدر باریک هستند. واقعا هستند. در غیر این صورت، وقتی در نیمرخ مشاهده می شود، ناحیه جوگال (گونه) استخوان تقریباً کمی بیش از حد عمیق به نظر می رسد. به نظر می رسد که فسیل ها سطح تراز تر از طول دهان را نشان می دهند. بهتر بود پل سرنو با توجه به ابعاد عجیب و غریب آن، نام این دایناسور را «مقلید غاریال» بگذارد.

،ت پس از جمجمه سوکومیموس برای انواع بدن تروپود، با اندام های عضل،، پاهای بلندتر و تنه ای قوی، کمی استانداردتر بود. مدل PNSO یک نمونه سالم با شکم عمیق و قفسه سینه چاق را به تصویر می‌کشد. پاها کوتاه‌تر از آنهایی هستند که در آبلیزارها یا تیرانوزارها دیده می‌شوند، در نتیجه بدن به اندازه‌ای پایین آویزان می‌شود که بازوهای بزرگ تقریباً به زمین می‌رسند (اگرچه مدل نیز تا حدودی خم شده است که این ظاهر را کمی اغراق‌آمیز می‌کند). انگشتان و پنجه ها دارای طول من،ی هستند که سومین رقم بلندترین و انگشت شست کوتاه ترین است. البته انگشت شست با به کار بردن پنجه عظیمی که مدعی شهرت بود، طول را جبران می کند. سوکومیموس خویشاوند اروپایی باریونی،. بسیاری از گروه‌های تتانوران – آلوزارها، مگالوسورها و غیره – این علامت را به نام “کشتن انگشت شست” نشان دادند. اما اسپینوسوریدها شاید دراماتیک ترین نمونه از این ویژگی بودند، حداقل تا زمان ظهور مگاراپتوران ها.

با شرکت سافاری با مسئولیت محدود، رودخانه‌ها را غارت کنید باریونی، (2021). این دو مدل با هم مقیاس و نمایش نسبتاً خوبی دارند.

دیگر ویژگی فیزیکی معروف اسپینوسوریدها، بادبان، به مراتب کمتر در آن توسعه یافته بود سوکومیموس; با این حال این جنس همچنان خارهای عصبی را در پشت خود نشان می داد که بلندتر از حد معمول برای تروپودها بود. با نگاهی به Thabo، این امکان وجود دارد که PNSO در واقع ستون‌های عصبی این مدل را دست کم گرفته باشد. مسلما تشخیص آن با لایه‌های بافت نرم سخت‌تر است، اما من معتقدم که برآمدگی پشتی روی ، حداقل می‌تواند کمی بزرگ‌تر باشد. این مدل با یک راه رفتن آهسته، ایستاده روی دو پا، که از فسیل‌های خوب شناخته شده‌اند و شکل معمولی‌تری نسبت به انگشتان صافی دارند که اخیراً کشف شده‌اند، ایستاده است. اسپینوزاروس خود با این حال، PNSO به ،وان یک اشاره احتمالی به تروپود بزرگتر، هالو، (کوچکترین انگشت پا) را به تصویر کشید. سوکومیموس کمی برجسته تر از حد معمول، به اندازه ای طول، که تقریباً زمین را لمس کند. دم ماهیچه های دمی ر، ضخیم را در قاعده نشان می دهد، اما در نیمه دوم کاملاً باریک می شود و یادآور مارمولک م،تور است. دم صاف می تواند یک وسیله شنای مفید برای حیواناتی باشد که اغلب در اطراف آب زندگی می کنند، اگرچه هنوز هم بحث آبزی بودن در سبک زندگی وجود دارد. سوکومیموس واقعا بود

قدم زدن با اسین اسپینوزاروس; علیرغم اینکه این دو ماهی خوار آفریقایی با هم مرتبط هستند، ثابت کرده اند که از نظر ظاهری بسیار متفاوت تر از آنچه تصور می شد هستند.

PNSO به دقت علمی خود می بالد. اما جایی که مدل‌های آن‌ها شاید بیش از همه برتری داشته باشند، جزئیات واقعی واقعی است، و Thabo سوکومیموس نمونه بارز این برتری است. سوکومیموس با یک پوشش کامل از فلس، بینی تا انگشتان پا، با توجه دقیق به تغییر شکل و تن، پوست بر روی ماهیچه در مناطق مختلف بدن، حجاری شده است. هیچ اثر پوستی برای اسپینوسوریدها شناخته نشده است، اما استفاده از این مدل برای موجود فوق العاده واقعی و قابل قبول به نظر می رسد. بیشتر بدن با فلس‌های دایره‌ای مجاور کوچک پوشیده شده است، در حالی که بازوها دارای فلس‌های مستطیلی بزرگ‌تر در طرف‌های خارجی هستند (یادآور تمساح یا مارمولک‌های بزرگ). در مقابل، صورت دارای چنان پوسته های کوچکی است که سطح آن تقریباً صاف به نظر می رسد. ردیف‌های گمانه‌زنی از فلس‌های گرد بزرگ‌تر – احتمالاً دارای فلس‌ها یا استئودرم‌ها، مانند آن‌ها از نمونه ها ثبت شده است از آبلیزار کارنوتاروس – از نیمه گردن تا یک سوم اول دم بدوید، پهلوها و ران‌ها را در طول مسیر خود نقطه‌گذاری کنید. چین و چروک های سنگین و علائم کشش در اطراف گردن، ، و در امتداد شکم حس یک موجود زنده و فعال را منتقل می کند. تعریف دقیق ماهیچه های برجسته پایین بدن، دم و اندام ها، توهم وزن و حرکت ارگ،ک مدل را بیشتر برجسته می کند. یک غشای پاتاگیوم در جلوی پاها و یک کلواکای ​​ساده درست در پشت استخوان ایسکیوم از جمله جزئیات تکمیلی است که شبیه یک دایناسور شکارچی واقعی است که در مینیاتوری شکار شده است.

رنگبندی روشن سوکومیموس در طرح ساده است، اما ماهرانه اعمال می شود. رنگ پوست پایه نارنجی مایل به صورتی است که در ،مت‌های مختلف بدن، خا،تری زغالی است. شکم نارنجی باقی می ماند، و راه راه در امتداد بدن و دم در ال،ای مخالف، شبح شکل را می شکند. رنگ نارنجی زیرین نیز از طریق کت خا،تری، هر مقیاسی را تعریف می‌کند و تضاد در رنگ‌های روشن و تیره حتی با انتخاب‌های رنگ محافظه‌کار ظاهری چشمگیر به‌وجود می‌آورد. با این حال، برای اینکه رنگ را کمی بیشتر کنید، تاج و پل پوزه با نوارهای سبز و زرد اشباع شده برجسته شده و با نارنجی روشن تر که با رنگ چشم های به دقت گرد شده مطابقت دارد، برجسته شده است. تصور این که این پاشیدن رنگ صورت برای ارتباطات زیرساختی، مانند رنگ های روشن روی صورت برخی از پرندگان امروزی، استفاده شود، سخت نیست. دندان ها به دلیل اندازه کوچکشان به رنگ سفید با تمیزی قابل توجهی رنگ می شوند و دهان به رنگ صورتی ملایم است. پنجه های دست و پا نیز با گرادیان قهوه ای صیقلی متمایز می شوند.

اگرچه سال 2022 برای PNSO سال نسبتاً کوچک‌تری بود، در مقایسه با نسخه‌های فراوان آن‌ها در سال‌های 2021 و 2020، با این وجود، مجموعه‌داران با چندین چهره جدید که شامل برخی از جنس‌های بسیار مورد نظر می‌شدند که با کل،یونرهای باکیفیت بالا که از سوی شرکت پیش‌بینی شده بود، خوشبخت شدند. تابو سوکومیموس یک کلاه کاملا غیرمنتظره، اما بسیار خوشایند برای عرضه های سال بود. حتی پس از برخی از رقبای قوی، تابو شایسته است که یکی از بهترین تروپودهای PNSO تا به امروز در نظر گرفته شود – نه، این یکی از بهترین مدل‌های اسپینوسورید موجود در کل بازار است. PNSO در حال حاضر Thabo را از طریق صفحات آمازون و AliExpress خود می فروشد و ،ده فروش، مانند Dan’s Dinosaurs و Everything Dinosaur نیز این رقم را می فروشند یا به زودی آن را ذخیره خواهند کرد. هر ،ده‌فروشی را که ترجیح می‌دهید، مطمئن باشید که این افزودنی ارزشمند برای مجموعه شماست. تابو سوکومیموس بالاترین توصیه من را دریافت می کند!


منبع: https://dinotoyblog.com/suc،mimus-prehistoric-animal-models-by-pnso/