Pyxel: بهترین دوست یک کدنویس بچه ها را برای موفقیت آماده می کند


Pyxel بهترین دوست جدید بچه هاست! | منبع: آموزش بینش

ما در جه، زندگی می کنیم که توسط کامپیوترها اداره می شود و آن کامپیوترها توسط کد اداره می شوند. بنابراین، یادگیری نحوه عملکرد کد یک راه عالی برای آماده ، کودکان برای آینده ای موفق در STEM است.

Pyxel: A Coder’s Best Friend از Educational Insights یک ربات حیوان خانگی است که بچه ها می توانند برای انجام ترفندها کدنویسی کنند. کودکان 8 سال به بالا می توانند Pyxel را با استفاده از دو زبان برنامه نویسی کدنویسی کنند: Blockly، یک زبان برنامه نویسی به سبک بلوک که یادگیری آن برای مبتدیان آسان است، و Pyt،n، یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی که امروزه استفاده می شود.

بچه ها می توانند از تبلت یا لپ تاپ برای کدنویسی Pyxel استفاده کنند! | منبع: آموزش بینش

برای راه‌اندازی Pyxel، بچه‌ها به لپ‌تاپ، تبلت یا دستگاه دیگری با قابلیت Wi-Fi نیاز دارند. وقتی بچه‌ها Pyxel را روشن می‌کنند، یک شبکه Wi-Fi جدید در دستگاه نشان داده می‌شود. سپس، بچه ها می توانند به local.codewithpyxel.com برای بازنش، رمز عبور شبکه Wi-Fi. پس از تنظیم مجدد رمز عبور، بچه ها می توانند دوباره به شبکه متصل شوند و شروع به کدنویسی کنند! بزرگسالان ممکن است بخواهند در این مورد به بچه ها کمک کنند، زیرا ممکن است مشکل باشد. اگر Pyxel دوباره به Wi-Fi وصل نشد، سعی کنید شبکه را فراموش کرده و دوباره وارد شوید.

پس از اتصال کامل Pyxel به شبکه، زمان شروع کدنویسی است! من به بچه ها توصیه می کنم با برنامه Blockly شروع به کدنویسی کنند، زیرا درک آن از پایتون بسیار آسان تر است. با این حال، هر دو زبان برنامه نویسی با شش آموزش ارائه می شوند که به بچه ها نشان می دهد ،اصر مختلف کدنویسی چگونه کار می کنند.

Pyxel را می توان طوری برنامه ریزی کرد که به لمس، صدا و اشیاء نزدیک پاسخ دهد! | منبع: آموزش بینش

با استفاده از کد، بچه ها می توانند Pyxel را وادار کنند دم خود را تکان دهد، صدا ایجاد کند و به حواس مختلف از جمله لمس، نزدیکی و صدا واکنش نشان دهد. در حالی که سنسور مجاورت برای من بسیار خوب کار می کرد، Pyxel همیشه به لمس و صدا پاسخ نمی دهد. همانطور که بچه ها تجربه بیشتری ،ب می کنند، می توانند سناریوهای if-then، اجتناب از اشیا و موارد دیگر را نیز اضافه کنند!

یکی از ،اصر Pyxel که من خیلی دوست داشتم کنترل صدا بود. وقتی بچه‌ها در حال برنامه‌ریزی پای،ل برای تولید صدا هستند، می‌توانند صدای کم یا زیاد را انتخاب کنند، که برای بزرگسال، که می‌خواهند کدنویسی را تشویق کنند، عالی است، اما ممکن است از نویز ناشی از آن لذت نبرند.

کودکان می توانند از فعال کننده کد برای ذخیره شش برنامه در حین بازی با Pyxel استفاده کنند. | منبع: آموزش بینش

وقتی بچه‌ها نوشتن کدشان را به پایان رساندند، می‌توانند با استفاده از دکمه ارسال – که برنامه را فقط یک بار اجرا می‌کند – برنامه را به Pyxel بفرستند یا آن را به فعال‌کننده کد اضافه کنند، کنترلی که شش برنامه را همزمان ذخیره می‌کند. متوجه شدم که گاهی اوقات کد بلافاصله به Pyxel یا فعال کننده کد ارسال نمی شود، بنابراین بچه ها ممکن است مجبور شوند آن را بیش از یک بار ارسال کنند تا Pyxel بتواند کد را نشان دهد! در حالی که بچه‌ها در حال کدنویسی هستند یا منتظر ارسال کد هستند، Pyxel گاهی اوقات کارهای خود به خودی انجام می‌دهد، مانند تکان دادن دم، استشمام ، اجسام نزدیک، یا حتی ادرار ، (Pyxel در واقع ادرار نمی‌کند، بلکه فقط یک صدای ادرار ، ایجاد می‌کند).

Pyxel یک ،اب‌بازی آموزشی عالی است که بچه‌ها می‌توانند از آن برای یادگیری کدنویسی استفاده کنند، مخصوصاً برای ،، که به تازگی کاوش‌های خود را در STEM شروع کرده‌اند. چه ،ی می داند: آنها می توانند آدا لاولیس یا بیل گیتس بعدی باشند!


منبع: https://www.thetoyinsider.com/pyxel-a-coders-best-friend-review/