Pravitoceras (دنیای ماقبل تاریخ توسط CollectA) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


شما می تو،د با ،ید دایناسور خود از طریق این لینک ها از وبلاگ ،اب بازی دایناسور حمایت کنید ای بی و آمازون.

بیشتر علاقه مندان به دیرینه شناسی با آمونیت ها، نرم تنان درنده با بازوهای عضل، و پوسته های کربنات کلسیم آشنا هستند. پوسته‌های بیشتر آمونیت‌ها سیم‌پیچ‌های دیسکی شکل (صفحه مارپیچی) بودند که حاوی محفظه‌هایی بودند که برخی از آن‌ها شناور بودند و یکی از آن‌ها ،مت‌های مرکب حیوان را در خود جای می‌داد. یکی از دودمان آمونیت‌ها با پیچ خوردن پوسته‌شان کمی وحشی شدند و اشکال بسیار عجیبی تولید ،د. بررسی امروز شامل یکی از اعضای این دودمان، کرتاسه پسین است پراویتوسراس (“شاخ کج” در ،یبی از لاتین و یون،).

CollectA Pravitoceras

پس از 200 میلیون سال یا بیشتر از آممونوئیدهای دیسکی شکل کاملاً خوب، Ancyloceratini (“شاخ های منحنی”) در ژوراسیک تکامل یافت و در کرتاسه رایج و رایج شد. این آمونیت ها اغلب هترومورف نامیده می شوند. در مقایسه با برخی از نزدیکانش، پراویتوسراس تقریبا عادی به نظر می رسد سیم‌پیچ‌های باریک‌تر آن، از دوران جو،‌اش، یک کلاف محکم استاندارد داشتند، اما رشد بعدی آن به م،ای واقعی کلمه چرخش U را به خود گرفت و به شکلی که در اینجا می‌بینید، شکل گرفت.

CollectA Pravitoceras

نسخه CollectA برای بررسی وبلاگ در ماه دسامبر من، است، با یک الگوی نیشکر خوب. پوسته به طور متناوب بین مروا، مایل به سفید و سرخابی تیره است. بازوها و سر به رنگ نارنجی نسبتاً روشن از بیرون، و پوسته تخم مرغ در داخل، و چشم ها زرد با مردمک های سیاه است.

CollectA Pravitoceras

مهر و موم ایمنی اروپا و آرم CollectA در ،مت زیرین سر و در کنار قیف (ارگان پیشران جت آنها) قرار دارد. نسبت به جهت سفر، «©2020 MADE IN CHINA» در سمت راست و «PRAVITOCERAS» در سمت چپ چاپ شده است.

نشان سازنده CollectA Pravitoceras

این شکل ده بازو دارد، که تقریباً به طور قطع درست است، زیرا به نظر می‌رسد حتی اختاپوس‌ها نیز از اجدادی ده دستی به وجود آمده‌اند. هر بازو دارای یک ردیف دوتایی از بافت است که نشان دهنده مکنده یا قلاب است. در مرکز یک ،مت ده، تا حدی نامشخص وجود دارد.

نمای دهان Pravitoceras CollectA

CollectA از خطای رایج اضافه ، یک هود مانند ناتیلوس در بالای سر جلوگیری می کند. آپتیچی سرپایان، که معمولاً به صورت غیرارتیکوله نگهداری می شوند، احتمالاً فک بودند، نه کلاه، بنابراین به صورت مخفی در لقمه های مرکب حیوان تعلق دارند.

CollectA Pravitoceras با Kaiyodo Nipponites و Kaiyodo Douvilleiceras
سمت چپ: CollectA پراویتوسراس، پشت راست: Kaiyodo نیپونیت ها، جلو سمت راست: Kaiyodo Douvilleiceras

پراویتوسراس تا کنون فقط از کامپ،ن ژاپن (استان های هیوگو و توکوشیما) شناخته شده است، اما سایر آمونیت های بد بو در سراسر جهان زندگی می ،د. به سختی می توان دقیقاً دانست که چگونه حرکت می کند، اما احتمالاً این کار را با سهولت بیشتری نسبت به همتای خود انجام داده است نیپونیت ها، از سنگ های ژاپنی کمی قدیمی تر. (این نسخه توسط Kaiyodo ساخته شده است).

مانند ا،ر هترومورف ها، پراویتوسراس یک آمونیت کوچک بود. بر اساس ع، های نمونه هایی در این سطح از انحراف از رشد مسطح اسپیرال، ،ن می زنم که رقم CollectA حدود 1:2 – 1:3 است. این یک برداشت وفادار از مورفولوژی منحصر به فرد است، حیو، که حتی در شبح بلافاصله قابل تشخیص است. این یک افزودنی فوق العاده به مجموعه رو به رشد CollectA از بی مهرگان ماقبل تاریخ است که تنوع و علاقه را به هر نمایش ماقبل تاریخ اضافه می کند. از ،ده فروشان مختلفی از جمله Everything Dinosaur و Happy Hen Toys در دسترس است.

شما می تو،د با ،ید دایناسور خود از طریق این لینک ها از وبلاگ ،اب بازی دایناسور حمایت کنید ای بی و آمازون.

همچنین بازدید از …


منبع: https://dinotoyblog.com/2022/12/23/pravitoceras-prehistoric-world-by-collecta/