Dinosaurs III (مجموعه زیستگاه معتبر توسط Safari ltd.) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


در سال 1994، Battat توسط موزه بوستون مأموریت یافت تا چیزی را تولید کند که یکی از ستوده ترین خطوط ،اب بازی در مجموعه دایناسورها خواهد بود. خط دایناسورهای موزه باتات از نظر کیفیت مجسمه‌سازی و دقت علمی در زمان خود بی‌نظیر بود و بسیاری از این چهره‌ها (عمدتاً) حتی امروزه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند. قبل از انتشار خط Battat، دو مجسمه‌ساز که برای طراحی این فیگورها استخدام شده بودند – Gregory Wenzel و Dan LoRusso – در حال ب، طرح‌های خود برای یک شرکت ،اب‌بازی دیگر بودند. سافاری با مسئولیت محدود هنوز در صحنه صنعت جدید بود، و یکی از اولین خطوط آنها در اوایل دهه 1990 خط Authentics Habitats بود – مجموعه هایی با مضمون از مینی فیگورهای حیوانات که گروه ها یا محیط های خاصی را نشان می دادند. در مجموع سه مورد از این مجموعه ها با تم دایناسورها ساخته شدند.

هر یک از مجموعه‌های Safari Authentics Dinos مجسمه‌ساز متفاوتی داشت. برای اولین مجموعه، سافاری مجسمه ساز برجسته خود را برای مجموعه موزه کارنگی، Forest Rogers به ​​خدمت گرفت. برای مجموعه دوم، گرگوری ونزل از شهرت آینده Battat طرح ها را تولید کرد. برای مجموعه آ،، دینوس سوم، همکار ونزل، دن لوروسو، طراح بود. هر مجموعه ظاهر منحصربه‌فرد خود را دارد، با حسن نیت هنرمندان مربوطه: دایناسورهای راجرز ظاهری سبک و قدیمی دارند، در حالی که دایناسورهای Wenzel برای ظاهری دقیق‌تر و طبیعی‌تر تلاش می‌کنند. مجسمه‌های لوروسو در جایی بین راجرز و ونزل از نظر زیبایی‌شناختی معلق هستند، برخی از چهره‌ها کمی واقعی‌تر به نظر می‌رسند و برخی دیگر به وضوح شیک‌تر به نظر می‌رسند.

آ نسخه 2 مجموعه ای برای نمایش تغییرات در رنگ و سایر جزئیات جزئی

دو تا از هر “نوع” دایناسور کلی در مجموعه Dinos III وجود دارد. آلوزاروس یکی از دو تروپود و یکی از چهره های نیمه واقعی تر است. در حالتی عمدتا افقی با دم خمیده برای تعادل، این آلوزاروس لاغر و اندام دراز است و گردنش به شدت به شکل S برای مشاهده و حمله خمیده است. جمجمه دارای شاخ/برآمدگی‌های اشکی مشخص این جنس، و همچنین فلس‌های زره‌دار گمانه‌زنی در بالای سر و در امتداد پشت است. بافت فلس دایره ای در بیشتر بدن به مجسمه فشرده می شود و گردن بافت پوستی چین خورده و چین خورده را نشان می دهد تا با وضعیت بدن مطابقت داشته باشد. مجسمه کلی می تواند از برخی زوایای کمی ش،ه به نظر برسد، اما جزئیات آناتومیک زیادی در این شیر مینیاتوری ژوراسیک گنجانده شده است.

آلوزاروس در یک گرادیان سبز عمیق، با شستشوی قهوه‌ای در امتداد پشت و دست‌ها و پاهای قهوه‌ای ماسه‌ای رنگ شده است. صورت با برجستگی های اشکی قرمز و چشم های زرد برجسته می شود و برای فلس های بزرگتر آبی آسم، یکدست است. اگرچه کاربرد در برخی مناطق ش،ه است، اما طرح کلی رنگ برای یک ،اب بازی با این اندازه، چشم نواز است و به خوبی متنوع است. نسخه های دیگر ،اب بازی با رنگ های مختلف وجود دارد. مجسمه های معتبر در طول سال ها چندین بار منتشر و دوباره منتشر شدند. نسخه دومی که در اختیار من است با رنگ آبی صاف و تیره، با برجسته‌های بنفش کم‌رنگ روی ستون فقرات نقاشی شده است. برجستگی های صورت قرمز و فلس های آبی نیز سایه های تیره تری هستند. جالب اینجاست که حتی خود مجسمه نیز تغییراتی را نشان می دهد که شاید به دلیل پیری قالب اصلی باشد. ویژگی های صورت و پاها کمتر مشخص است، در حالی که بافت پوست به طور غیرمنتظره ای برجسته تر از قبل است.

در حالی که آلوزاروس در خط Authentics، دومین تروپود در این مجموعه، بسیار خوب است. اسپینوزاروس، سن خود را بیشتر نشان می دهد. یک جمجمه تیرانوزورین جعبه‌ای عظیم با برجستگی‌های برجسته ابرو و بالشتک‌های آشکار در بالای گردنی چمباتمه‌خورده با بادبان نیمه‌بیضی شکل کاملاً گردی که از پشت آن بلند شده است. بقیه بدن به طور کلی تروپودین است، با دست های پرانتزی قدیمی (آلوزاروس انصافاً در این مورد مقصر است) و پاهای عقبی با احترام بلند است. بافت مقیاس دایره ای دوباره در بدنه و همچنین در امتداد بادبان به صورت نیمه یکنواخت قرار می گیرد. اگرچه در این اندازه تشخیص اینکه آیا طرح دارای آناتومی بسته شده است یا خیر، دشوار است، بالاتنه دارای یک قفسه سینه برآمده عجیب است. دم به سمت پایین خم می شود تا ،اب بازی را در حالت سه پایه متعادل کند. اثر کمی واضح تر از با است آلوزاروس.

رنگبندی روشن اسپینوزاروس بین انتشار مجدد کمی سازگارتر به نظر می رسد. من دوتا دارم اسپینوزاروس در مجموعه من، که هر دو سبز تیره با شستشوی قهوه ای مایل به قرمز برای صورت، پاها و چند نقطه دیگر هستند. نقاط پولکا زرد ردیف هایی از فلس های دایره ای را در امتداد بدن و بادبان پر می کنند و هایلایت های سفید رنگ دندان ها را نشان می دهند در حالی که هایلایت های سیاه روی پنجه ها مشخص می شوند. تفاوت اصلی بین نسخه ها (حداقل مال من) در اشباع رنگ ها و براق بودن پرداخت است. به طور کلی، در حالی که زیبایی شناسی شکل مشابه است آلوزاروس از همان مجموعه، نتیجه در اینجا نسبتاً کمتر مؤثر است و بدتر به نظر می رسد. از قضا، از دو تروپود، آن است اسپینوزاروس که در چندین نسخه دیگر به ،وان یک مینی فیگور Toob تغییر کاربری داده است.

جفت شدن با آلوزاروس به شیوه ای متفاوت است دیپلودو،، یک تیره ژوراسیک و یکی از دو دایناسور گیاهخوار مجموعه. در یک نگاه، دیپلودو، به نظر می رسد کارتونی. این ،اب بازی دارای جزئیات صاف و براق با بافت پوستی دوخته شده بسیار پهن و چشم های گرد بزرگ روی سر صاف است. با این حال، این جانوری نیز بسیار سرزنده به نظر می رسد، با گردن بلند شده و دم فراگیرش تقریباً به طور کامل از زمین خارج شده است. سوروپود به صورت لاغر و لاغر (شاید کمی بیش از حد) به تصویر کشیده می شود – بسیار متفاوت از دم کش های چوب کش سنتی که هنوز در بسیاری از رسانه های دایناسورها (از جمله خط اصلی کارنگی خود سافاری) رایج بودند. سر هنوز بسیار صاف و نامشخص است، اما سوراخ‌های بینی ضعیف را می‌توان تا نیمه‌ی ،طوم بیرون آورد – شاید بین تفسیر حفره‌های بینی سوروپود توافقی وجود داشته باشد.

دیپلودو، به رنگ سبز جنگلی جامد ساده، با نوارهای قرمز تیره عمود بر طول ستون فقرات است. چشم ها به رنگ زرد روشن با مردمک های مشکی هستند و انگشتان پا نیز مشکی مشخص شده اند. سایه‌های خاص ممکن است بین نسخه‌ها متفاوت باشد، اما در غیر این صورت به نظر می‌رسد رنگ‌بندی در این شکل ثابت باقی مانده است. در اوایل دهه 2000، شرکت ژاپنی Colorata چندین مجسمه معتبر را منتشر کرد که بسیاری از آنها دارای طرح‌های رنگی جدید و روشن بودند. با این حال، حتی در آن زمان، دیپلودو، عمدتا سبز تیره باقی ماند، بزرگترین تفاوت در راه راه ها بود، که اکنون سایه ای از سبز نیز داشتند.

دومین گیاهخوار در مجموعه ک،یک است ایگوانودون، نمایانگر سمت ornithischian درخت خانواده دینو است. ایگوانودون در طول دهه ها بیش از سهم خود در بازسازی و بازنگری دیده شده است. مجسمه کوچک لوروسو در به تصویر کشیدن علفخوار با میخ شست به سبک من، دوران «رنسانس» کار خوبی انجام می دهد. این حیوان به صورت موقت روی چهار دست و پا با یک دست بلند شده، دم مستقیم به سمت بیرون و نسبتاً سفت قرار گرفته است. گردن ضخیم اما انعطاف پذیر به نظر می رسد، و در حالی که منقار قابل تشخیص نیست، جمجمه دارای یک پوزه بزرگ و گرد است. بافت در مقیاس گرد در این شکل، کمی بهتر از تروپودها تعریف شده است. بدن عمیق، اما باریک است. مسلماً پشت به یک قوز اغراق‌آمیز قوس شده است تا به این اثر کمک کند. خوشبختانه، دست‌ها به اندازه‌ای بزرگ هستند که انگشت شست و انگشتان حیوان را نشان دهند.

ایگوانودون تم سبز را برای این مجموعه ادامه می دهد و الگوی جنگلی-سبز-با-راه راه را از دیپلودو، و برجستگی های قهوه ای دست و پا از تروپودها. برجستگی های زرد اضافی در ،مت زیرین برخی از نسخه ها وجود دارد و مقدار/اشباع رنگ قرمز مایل به قهوه ای برای اندام ها می تواند متفاوت باشد. این طرح رنگ بدی نیست، اما پیروی از سه داینای دیگر پوشش داده شده، بسیار زائد به نظر می رسد. هر دو ایگوانودون و دیپلودو، همچنان زندگی را به ،وان مینیاتورهای توب برای سافاری با مسئولیت محدود ببینید. امروز.

مجموعه سوم Dinos Authentics به طور انحصاری دایناسورها را شامل نمی شود. دو حیوان معروف معاصر نیز به نمایش گذاشته شده اند. از دو غیر دایناسور، پ،یوساروس قطعا به سمت کارتونی متمایل می شود. یک گردن با انحنای S چشمگیر در یک سر بزرگ و خندان به اوج می رسد. بدن عمدتاً صاف است، اگرچه به نظر می رسد که خطوط کوچک در بالا و پایین نشان دهنده وجود قفسه سینه باشد. چهار باله دارای بافت رگه ای در بالای آن هستند که شبیه باله های ماهی است. باله ها نیز به صورت زاویه دار به سمت پایین قرار گرفته اند و مجسمه را کمی از زمین بلند می کنند. در حالی که طرح بدن یک پ،یوسور، Authentics، اشتباه نیست پ،یوساروس مطمئنا ،انه ترین مجسمه مجموعه است.

پ،یوساروس همچنین می تواند جذاب ترین طرح رنگ مجموعه را داشته باشد – اگرچه این به نفع از بین بردن یکنواختی رنگ سبز تا حدودی است. پ،یوساروس دارای اسپری سبز اشباع شده روی گردن، سر و باله های آن است. اما ،مت اعظم گردن و بدن به رنگ زرد روشن است، با ردیف هایی از نوارهای آبی آبی در امتداد پشت و زیر یک اسپری بنفش. آ،ین خط نقطه چین آبی آسم، که مستقیماً روی ستون فقرات و دنبالچه می‌چرخد، این طرح رنگی استوایی پر جنب و جوش را در بر می‌گیرد. بسته به نوع کپی، کاربرد این لایه های رنگی مختلف ممکن است در رنگ، اشباع و کمیت کلی متفاوت باشد. با این حال، تعداد کمی از نسخه‌هایی که من دیده‌ام، همگی چشم‌های زرد ،ه‌دار و پوزخند ،انه‌ای دارند که با رنگ مشکی برجسته شده است.

دومین غیر دایناسور، و پیکره نهایی دینوس III معتبر، ،نده پرنده نمادین، پتروسار است. پترانودون. اگرچه در ظاهر هنوز کمی کارتونی است، Pteranodon’s به نظر می رسد برای تعادل بیشتر در سبک تلاش می کند. منقار و تاج نسبتاً مشخص هستند، اگرچه چشمان درشت و لبخند برجسته سیاه تا حدودی از ظاهر می کاهد. بال‌ها به‌طور من،ی بلند هستند و بازوها – اگرچه نودل هستند – به نظر می‌رسد که از شکل و موقعیت دقیقی برای قاب ، غشاهای چرمی پیروی می‌کنند. شایان ذکر است که غشاها به اندام های عقبی یا دم نمی ،بند. کمی شکم گلد، وجود دارد، اما به طور کلی تنه بسیار کوچک است، همانطور که برای ا،ر پتروسارهای بزرگ من، است. کمی کیسه گلو روی گردن مشهود است و خطوط ضعیف در پشت و شکم ممکن است قفسه سینه یا حتی الیاف پیکنو باشد.

رنگ آمیزی برای پترانودون به طرز شگفت انگیزی، اصلا سبز نیست، اما شیب قهوه ای و ،مایی، به ترتیب با رنگ های نارنجی و سبز است. این می تواند بین نسخه ها متفاوت باشد، البته، همانطور که برای مجسمه های Authentics معمول است. اما الگوی کلی لکه‌های تیره به روشن، از بالاتنه تا بال‌ها و سر، ثابت به نظر می‌رسد. این یک الگوی ساده، اما موثر و یک تغییر خوشایند نسبت به ال،ای سبز همیشه موجود است که به نظر می رسد بر این مجموعه غالب بوده است.

دن لوروسو بار دیگر در کنار گرگوری ونزل، زیر نظر Battat کار می‌کرد تا شخصیت‌های دایناسورهای بسیار تاثیرگذارتری را برای چند سال آینده تولید کند. در سال 2016، لوروسو به باتات بازگشت تا نسل دایناسورهای قدیمی خود را احیا کند. اما پس از گذشت غم انگیز دن از بیماری در سال بعد، خط یک بار دیگر متوقف شد. سری دایناسورهای معتبر Safari به ،وان عهد اولیه سه هنرمندی است که در حقوق خود در میان کل،یونرهای دایناسورها به اسطوره تبدیل شده‌اند و دور، که علم دایناسورها و فرهنگ پاپ برای همیشه در حال تغییر بودند. مجموعه Dinos III موفقیت‌ها و اشتباهات خود را دارد، اما یک گروه جذاب را با هم می‌سازد، و خاطره‌ای برای هنرمندی تأثیرگذار در این گوشه کوچک صنعت ،اب‌بازی که خیلی زود ، کرد. اگرچه دیگر در حال تولید نیستند، مجسمه‌های Authentics اغلب می‌توانند در فهرست‌های پراکنده نشان داده شوند eBay و سایر سایت های حراج/فروش مجدد با قیمت های من،. اگر از من بپرسید ارزش کمی شکار را دارند.


منبع: https://dinotoyblog.com/2022/11/18/dinosaurs-iii-authentics-habitat-collection-by-safari-ltd/