Dinosaur Colosseum (انتشار 2019 توسط تاکارا تامی) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


سلام این کیه؟

تاکارا تامی یک تولید کننده پرکار ،اب بازی است که در گذشته تعدادی ،اب بازی مرتبط با دایناسورها تولید کرده است. بسیاری از این ،اب بازی ها تحت خط ANIA (گاهی اوقات “ماجراجویی حیوانات”) عرضه شده اند، اما برخی از آنها خطوط منحصر به فرد تری را دریافت کرده اند. یکی از این خطوط، که به نظر می رسد کوتاه مدت بوده است، دایناسور کولوسئوم بود که برای اولین بار در سال 2015 به ،وان مجموعه ای از سه مجسمه کور (تقریباً کور – هر جعبه شماره گذاری منحصر به فردی برای شناسایی دارد) منتشر شد. نسخه دوم در سال 2018 پیکره چهارم را به ارمغان آورد و نسخه نهایی در سال 2019 یک طرح جدید دیگر را معرفی کرد. اندازه این ،اب‌بازی‌های “Colosseum” تقریباً دو برابر دایناسورهای معمولی خط ANIA است، اگرچه مونتاژ / مفصل بندی آنها مشابه است. وقتی به طور تصادفی با این ،اب‌بازی‌ها در هنگام جستجو در بازارهای آنلاین برخورد کردم، تصمیم گرفتم تعدادی از آنها را برای مشارکت در وبلاگ ،اب‌بازی ،یداری کنم. همیشه چیز جدیدی برای یافتن و بررسی وجود دارد!

بسته بندی استاندارد و قطعات داخل جعبه.

اولین فیگور مجموعه 2019، و مجسمه ای که در وهله اول توجه من را به مجموعه جلب کرد، جدید است. Giganotosaurus شکل، که به نظر می رسد جایگزین براکیوزاروس از ست های قبلی مارمولک غول پیکر ج،ی که به دلیل ادعای ،وان “بزرگترین دایناسور درنده تا کنون” از زمان توصیف آن در سال 1995 مشهور است، به نظر می رسد انتخاب من،ی برای این مجموعه با ،وان دراماتیک باشد. اندازه این ،اب بازی 20 سانتی متر (8 اینچ) است و آن را در مقیاس 1:60 برای یک نمونه زنده 12 متری قرار می دهد. و در حالت افقی خنثی می ایستد. علیرغم حالت ساده، ،اب بازی تمایل دارد به طور مکرر روی بینی خود خم شود، مگر اینکه با بدنی که با زاویه من،ی به سمت بالا متمایل شده باشد، متعادل باشد. دم در جعبه جدا می شود، اما به راحتی در جای خود قرار می گیرد و برای راحتی ذخیره سازی می توان آن را دوباره جدا کرد. سه نقطه مفصلی در فک و ، وجود دارد. پاها امکان حرکت ساده و تند و تند بدن را فراهم می‌کنند (ممنوع از هرگونه عدم تعادل)، و فک می‌تواند از هم سطحی تقریبا بسته تا یک گاف بزرگ 90 درجه متغیر باشد. من شخصاً عرض شکاف را با لولای عوض می‌کردم که کمی سست‌تر بود و می‌توانست تمیزتر بسته شود.

Giganotosaurus مجسمه سازی ظریف تری نسبت به هموطنان خود در مجموعه دارد، اگرچه طبیعت گرایی با دقت مطلق برابری نمی کند. مجسمه بدن عمدتا صاف است، که برای یک شکل در این مقیاس منطقی است. مقداری چین و چروک در اطراف گردن، دم و چند ناحیه دیگر برای بافت وجود دارد. به طور کلی، تن، بدن بسیار دقیق به نظر می رسد: بالاتنه عمیق و فشرده است، پاها به اندازه کافی بلند و عضل، هستند، و پاها به طور شگفت انگیزی از نظر اندازه معقول هستند (اگرچه انگشتان پا نسبت به یکدیگر کمی عجیب و غریب هستند). توجه کمتری به جزئیات به بازوهایی داده شده است، بازوهایی که بیش از حد دراز هستند، به نظر می‌رسند عضل، ضعیفی دارند، و دارای دست‌های پرانتزی با انگشتان یکنواخت هستند. جمجمه نیز نادرست است که منع، کننده تاریخ گذشته است نسبت های کشیده اولین بار در بازسازی از 1997/1998 تاسیس شد. این ابعاد در چندین سال گذشته تا حد زیادی مورد مناقشه و رد قرار گرفته اند، بنابراین تامی تمام ت، که می توانست انجام دهد را انجام نداد.

من، چه شکاف بزرگی داری!

رنگ آمیزی ساده و در عین حال موثر بر روی مجسمه است. بدن عمدتاً قهوه‌ای گل‌آلود است، با یک شستشوی تیره‌تر در پهلوها که بر فیزیک بدن تأکید می‌کند و در ،مت زیر شکم به رنگ زرد روشن تغییر می‌کند. چشم ها، دهان، انگشتان دست و پا همگی به زیبایی و بدون شیب نقاشی شده اند. این یک طرح رنگی نسبتاً ساده است، اما برنامه به اندازه کافی خوب است که از بی مزه بودن جلوگیری کند، و برای یک شکارچی بزرگ کاملا طبیعی است (البته چه ،ی باید بگوید چه چیزی برای تروپودهای غول پیکر “طبیعی” بود؟ ما واقعاً هرگز نمی د،م مگر اینکه یک شکارچی را پیدا کنیم. فسیل پوست رنگدانه شده). به طور کلی، برای یک Giganotosaurus اگر دارای تاریخ باشد، این یک نمایش من، در محدوده اندازه غیر معمول تر است.

شماره 2 در مجموعه است تیرانوزاروس، یکی از نگهدارنده های اولین نسخه در سال 2015; و بلافاصله مشخص می شود که زیبایی شناسی این مجموعه چقدر متفاوت شروع شده است. با اندازه حدود 19 سانتی متر (7.5 اینچ)، تی ر، در اطراف همان مقیاس 1:60 شناور است Giganotosaurus; با این حال، نسبت های تشریحی این بار بسیار کمتر سازگار است. گردن و تنه در مقایسه با پاها خیلی کوتاه هستند و جمجمه کشیده و بد شکل به نظر می رسد. بازوها خیلی دراز هستند (طنز است که چقدر رسانه ها کوچک بودن را دست کم می گیرند تی ر،بازوهای او واقعاً بودند)، و دم باریک و دوکی است.

دو فوق شکارچی که به فاصله 4 سال از هم مجسمه شده اند.

در مجموع ماهیچه ها روی مجسمه کاملاً ناهموار است، پاها و پاها فرمی تنومند و تنومند نشان می دهند، در حالی که بالاتنه دارای دنده ها و تیغه های شانه ای است که از زیر پوست بیرون زده اند. بازوها، علیرغم طول نسبی خود، علیرغم شواهد فراو، که نشان می دهد، فاقد هرگونه عضله شفاف هستند تی ر، بازوهای کاملاً خوش ساخت با وجود اندازه آنها. با وجود آناتومی به ظاهر نامتعادل، تی ر، در واقع پایدارتر از گیگا است. دم و پاها با یک مفصل مفصل اضافی در فک به یک شکل جمع می شوند. به دلیل تاب برداشتن ظاهر دهان، بسته شدن دهان غیرممکن است. رنگ آمیزی یک الگوی قرمز تیره و آبی مایل به سیاه است که زیر شکم آن ، است. این اثر یادآور تی ر، قرمز قدیمی کنر است که فکر می کنم نشان دهنده مشکل اصلی این ،اب بازی است. تامی کولوسئوم تی ر، در تلاش است که یک پارک ژوراسیک ،اب بازی است، اما آن را به خوبی انجام نمی دهد. تامی احتمالاً بهتر بود که برند (ahem) خودش را مدیریت می کرد تی ر، طرح.

اگرچه من نمی توانم ثابت کنم که تاکارا تامی در حال پاره ، بود پارک ژوراسیک (هر چند در میان ،اب‌بازی‌های دایناسورها یک عادت رایج است)، شماره 3 مجموعه کولوسئوم بحث در مورد این قوز را بسیار سخت‌تر می‌کند. برای اولین بار در سال 2018 منتشر شد، سومین چهره این مجموعه رپتور است. درست خواندید – نه Velociraptor، نه Utahraptor، نه حتی آتروسیراپتور یا دینونی، – این شکل فقط “رپتور” نامگذاری شده است، بدون هیچ گونه تمایزی از یک جنس علمی واقعی. البته، حتی با یک نگاه معمولی نیز واضح است که این ،اب بازی از تصویر فرهنگ عامه پسند درومئوسورها که توسط شروران تثبیت شده است، تقلید می کند. پارک ژوراسیک و تمام کالاهای پس از آن. در مجموع پنج نقطه مونتاژ برای این ،اب بازی وجود دارد – دم، پاها و بازوها – با هر چهار دست و پا که قادر به حالت اولیه هستند، و یک مفصل دیگر که به شدت کاربردی در فک است. رپتور به راحتی پایدارترین تروپود در این مجموعه است، چه شکل به بالا یا پایین متمایل شود. این مجسمه در حدود 18 سانتی متر (7 اینچ) طول، احتمالاً در مقیاس 1:10-1:16 است.

Anatomy on Tomy’s “Raptor” درباره چیزی است که می توان از یک طراحی JP نامطلوب انتظار داشت: این یک درومائوسور قابل تشخیص است، اما یک شباهت ضعیف تحت بازرسی دقیق. سر پهن و به شکل مارمولک است، بازوها بسیار بلند و نازک است، پاها بزرگ هستند و البته هیچ پری دیده نمی شود. این یک است Velociraptor فقط به خام ترین م،ای – یا شاید Utahraptorبا توجه به شباهت این مجسمه از نظر حالت و رنگ به غول Kenner Dino Tracker شکل (بله، یکی دیگر از ،اب بازی های Kenner JP). استفاده از رنگ‌های سبز و قهوه‌ای درجه نظامی به اندازه‌ای منظم انجام می‌شود که من از آن انتقاد نمی‌کنم، اما نمی‌توانم آرزو کنم کاش می‌توانستم به ،اب‌بازی نگاه کنم و چیزی غیر از تقلیدی از یک شباهت بسیار قدیمی ببینم. از میان چهار مجسمه موجود در این مجموعه (اگر شمارش کنید، پنج مجسمه براکیوزاروس از نسخه‌های قبلی)، من تمایل دارم که رپتور را بدترین دسته بدانم.

چهارمین مجسمه در مجموعه 2019 است تریسراتوپس، تنها نماینده گیاهخوار (چرا نتوانستند نگه دارند براکیوزاروس و در عوض رپتور را رها کرد؟ افسوس…). با طول 13 سانتی متر (5 اینچ) بدون شاخ (برای مقیاس 1:62 برای یک نمونه 8 متری)، همچنین کوچکترین مجسمه مجموعه است. اگرچه قاب حجیم تا حدودی آن را جبران می کند. این مجسمه دارای چهار مفصل مونتاژ/ مفصل بندی است، یکی برای هر اندام. و در حالت ایستاده خنثی حجاری شده است. مانند تی ر، و رپتور، تریسراتوپس به نظر می رسد که در درجه اول از آن الهام گرفته است پارک ژوراسیکبا شیب مشخصی پشت و سر کم آویزان، بافت صورت/بدن چروکیده و سطوح کراتینه ، خورده تا شاخ.

از نظر تشریحی، تریسراتوپس نسبتاً من، است، اگرچه منقار نسبتاً نازک است و ناحیه شانه/ساعد نامتن، به نظر می رسد. شاخ ها به خوبی شکل می گیرند، و پوسته پوسته پوسته شده است که مطابق با مطالعات اخیر است (برخلاف غلاف کراتینه صاف تر). رنگ آمیزی در واقع نسبتاً پر جنب و جوش است، اگر ساده باشد: داینو با رنگ سبز روشن، با چند برجسته قرمز تیره تزئین شده است. برای اشباع محض، این رنگارنگ ترین مجسمه مجموعه است. و از نظر طراحی حداقل زشت کمتری نسبت به آن دارد تی ر، یا Velociraptor.

اگرچه دایناسور کولوسئوم پتانسیل خاصی به ،وان یک سری داشت، به نظر من، محصولات واقعی ارائه شده نسبتاً متوسط ​​هستند. را Giganotosaurus خوب است، اما بقیه مجموعه احساس می‌کنند در کلیشه‌های فرسوده از تصویرهای جنس مربوطه خود غرق شده‌اند. با این حال چه ،ی می داند؟ تامی همچنان به تولید محصولات خود به ،وان یک غول تولیدی ژاپنی ادامه می دهد، بنابراین شاید روزی به زودی شاهد تولید محصولات دیگری باشیم که بهتر است در این نوع خط تولید شود. در عین حال، اگر اینها هنوز هم غلغلک دادن به جمع آوری فانتزی، هر از چند گاهی در بازارهای ژاپنی مانند مرکاری و یاهو ژاپن ظاهر می شوند.


منبع: https://dinotoyblog.com/dinosaur-colosseum-2019-release-by-takara-tomy/