Dicraeosaurus (Haolonggood/GR Toys) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


شما می تو،د با ،ید دایناسورها از طریق این لینک ها از وبلاگ ،اب بازی دایناسور حمایت کنید ای بی و آمازون.

ساروپودها معمولاً به دلیل اندازه و شکل بسیار زیاد خود مشهور هستند. جنس مانند مامنچیزاروس، براکیوزاروس، و پاتاگوتیتان یکی از طول،‌ترین و عظیم‌الجثه‌ترین حیواناتی بودند که تاکنون روی زمین راه رفته‌اند. هرچند هر قاعده ای استثنا دارد. یک گروه از ساروپودها، دیکرائوساریدها، توجه دانشمندان را به خود جلب کرده‌اند، زیرا دقیقاً برع، اقوام مشهورتر خود هستند. Dicraeosaurids با استانداردهای “گردن دراز” ابعاد نسبتاً متوسطی داشتند، به طور کلی نسبت‌های غول‌پیکر کمتر و گردن‌های کوتاه‌تری نسبت به بدنشان داشتند. به نظر می‌رسید که برخی از اعضا مانند Amargasaurus و Bajadasaurus اندازه را با خارها و تاج‌هایی که گردنشان را تزئین می‌کنند، جبران می‌کنند، شاید برای نمایش یا دفاع. جنس همنام خانواده، دیکرائوسوروس (مارمولک دوشاخه)، فاقد چنین ویژگی های دراماتیکی بود، اما به دلیل اینکه یکی از اولین دایناسورهای آفریقایی کشف شده و یکی از کامل ترین ها است، قابل توجه است.

دو گونه از وجود دارد دیکرائوسوروس در حال حاضر شرح داده شده – D. hansemanni و D. sattleri – هر دو از سازند تنداگورو عصر ژوراسیک در تانز،ا می‌آیند. ا،ریت قریب به اتفاق هانسم، ،ت دست نخورده و حتی مفصل کشف شد (ی،ی نزدیک به آرایش طبیعی در زندگی حفظ شد) و مقدار قابل توجهی از سات،ی فسیل نیز پیدا شده است. علیرغم ظاهر جالب و کامل بودن فسیل آن، آ،ین (و اولین؟) بار است دیکرائوسوروس یک ،اب بازی به نام خود را تولید کرد 1984، توسط نام تجاری Starlux. در تابستان 2021، این مشکل در نهایت توسط Haolonggood، یکی از چندین شرکت کوچک اخیر که وارد بازار کل،یون دایناسورها شده است، برطرف شد. به دنبال همکاری آنها در یک نفیس کارکارودونتوزاروس چند ماه قبل، Haolonggood دوباره با GR Toys همکاری کرد تا بهترین فرصت را برای کل،یونرها برای به دست آوردن یک دیکرائوسوروس در 30 سال گذشته

من دیکرائوسوریدها را از نظر اندازه «نسبتاً متوسط» – برای ساروپودها – توصیف کردم، اما «،نده دوشاخه‌ای» با هر معیار دیگری هنوز یک حیوان بزرگ بود و طول آن به ۱۴ تا ۱۵ متر (۴۶ تا ۴۹ فوت) ،ن زده می‌شود. مدل Haolonggood’s و GR Toys دارای طول 35.5 سانتی متر (14 اینچ) به صورت مستقیم یا 40 سانتی متر (15.75 اینچ) در امتداد ستون فقرات و انحنای دم است. این مدل را کاملاً در مقیاس 1:35 برای یک نمونه 14 متری قرار می دهد. مدل در حالت راه رفتن خنثی معمولی قرار گرفته است. اما جزئیاتی مانند جابجایی وزن در پاها، چرخش ملایم سر که به طرفین نگاه می‌کند، و سیم پیچ‌های انعطاف‌پذیر دم چرخان، حس یک موجود زنده واقعی را به مدل می‌دهد. نام تجاری و اطلاعات کپی رایت روی ناحیه ، و داخل پای عقب حک شده است، اما نام حیوان گنجانده نشده است. البته ،، که یک نسخه جعبه‌دار مدل را ،یداری کرده‌اند، نامی برای نمایش در دسترس خواهند داشت (مال من بدون جعبه ،یداری شد).

از این دو دیکرائوسوروس گونه های شناخته شده، D. hansemanni دارد بهتر باقی می ماند; مدل Haolonggood به نظر می رسد نشان دهنده این گونه است، بر اساس شکل بدن مستطیل. به طور کلی، ابعاد مدل ظاهر می شود با پشتکار دقیق به ،ت های فعلی از حیوان – اگرچه برخی اختلافات کوچک وجود دارد که باید توجه داشت. پاهای جلویی و عقبی کاملاً متن، هستند و بالای تیغه شانه و لگن در ارتفاع ی،ان نسبت به یکدیگر قرار دارند. با این حال، شکل لگن بر اساس ماهیچه‌های مدل، به‌جای شکل گرد، صاف به نظر می‌رسد. با توجه به جمجمه فسیلی، سر تلاش قابل احترامی است ماهیت تکه تکه; با این حال، یک چانه مربع تر ممکن است بهتر باشد. گردن و پشت، به طرز عجیبی، کاری برای برجسته ، آن ندارند خارهای عصبی بلند جنس شناخته شده برای؛ احتمالاً، این ارتفاع اضافی ممکن است عمدتاً توسط ماهیچه ها و سایر بافت ها پوشیده شود، اما من احساس می کنم که اجرای Haolonggood هنوز هم کمی برجستگی پشتی را دست کم می گیرد.

شرکت‌های مجسمه‌سازی دایناسورها به‌طور مداوم در جزئیات مجسمه‌سازی ظریف پیشرفت کرده‌اند، و Haolonggood تقریباً به طور قطع در میان بهترین‌ها تاکنون قرار دارد. دیکرائوسوروس یک نمونه من، و سالم است، نه بیش از حد چاق، اما فاقد بسته بندی ناخوشایند است. تاندون‌ها و عضلات در امتداد گردن، پشت و اندام‌ها به اندازه‌ای برآمده می‌شوند که مجسمه را تعریف کنند، که نشان‌دهنده حیو، با هیکل محکم و قدرت طبیعی است. مجموعه ای از فلس های مستطیلی مجاور، پوست را تقریباً روان می پوشاند و به خوبی در هر چین و کشش بدن قرار می گیرد. برخی از ،مت های بدن نسبت به سایرین کمتر تعریف شده است. پشت و دم دارای بهترین پوسته ها هستند، در حالی که ساق پاها و پاها، علاوه بر گلو و صورت، در جزئیات صاف تر هستند. صورت دارای یک “لب” کنجکاو در جلوی دهان است، که من از توصیف آن کمی ناراحت هستم. با رنگ صورتی ملایم، تشخیص این که آیا این زبان، دندان یا شاید حتی یک غلاف گمانه‌زنی منقار است، دشوار است. نکته مهم دیگری که به آن اشاره می کنم استفاده از انگشتان پا است. پنج علامت رنگ روی هر پا نشان دهنده ناخن های پا است که ا،ر ساروپودها فقط باید یک شست در جلو داشته باشند. انگشتان پای عقب نیز نسبتاً یکنواخت هستند، زم، که اولین انگشت پا باید برجسته تر باشد. اگرچه اینها جزئیات جزئی هستند و نباید خیلی آزاردهنده باشند.

Haolonggood دو نوع از دیکرائوسوروس – یکی به رنگ “قهوه” قرمز/قهوه ای و یکی به رنگ سبز. اگرچه به نظر می رسد که نوع “قهوه” نسخه محبوب تر است، نوع سبز (که من مالک آن هستم) نیز محصولی زیبا است. این مجسمه عمدتاً در ،مت‌های مختلف بدن به رنگ سبز زیتونی است و نوارهای تیره در پشت و پاها وجود دارد. گرادیان رنگ های ،یف نارنجی و ، از سبز تغییر می کند تا بیشتر ،مت زیر شکم را با رنگ های ارگ،ک “پوست” پوشش دهد و همچنین صورت و ستون فقرات را برجسته کند. برس خشک ، نیز روی ناحیه قفسه سینه اعمال می شود تا لحن بیشتری به مجسمه اضافه کند. با این حال، نتایج متفاوت است. این مدل بیشتر به نظر می رسد که رنگ در نتیجه هوا خورده است. جزئیات دیگر عبارتند از آبی تیره روی گلو، پاهای مایل به سیاه و لکه های سفید کک و مک که از گردن تا نیمی از دم کشیده شده است. طرح کلی رنگ پیچیده و در اجرا بسیار طبیعی است و به خوبی مجسمه را تکمیل می کند.

سه گانه Haolonggood/GR Toys

دیکرائوسوروس بعید به نظر می رسد که به این زودی ها به یک سوپراستار دینو تبدیل شود، اما با این وجود شایسته یک چهره خوب است و Haolonggood به بهترین شکل ارائه کرد. اگرچه همکاری آنها با GR Toys به پایان رسیده است، Haolonggood خط را ادامه داده است و اخیراً شگفتی های بیشتری را برای کل،یونرها ارائه کرده است، بنابراین آینده آنها بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد. چه از طرفداران جنس های مبهم باشید یا فقط به دنبال دایناسورهای با کیفیت موجود در بازار باشید، دیکرائوسوروس توصیه می شود شما می تو،د یک یا هر دو مدل رنگی را از طریق دایرکت Haolonggood ،یداری کنید صفحه فروشگاه آمازونو همچنین از طریق لانا تایم شاپ یا فروشگاه های مختلف AliExpress، چند گزینه را برای مقایسه قیمت نام ببرید.

شما می تو،د با ،ید دایناسورها از طریق این لینک ها از وبلاگ ،اب بازی دایناسور حمایت کنید ای بی و آمازون.


منبع: https://dinotoyblog.com/dicraeosaurus-haolonggood-gr-toys/